Εργασίες αποκατάστασης και συντήρησης στους αθλητικούς χώρους των σχολικών κτιρίων του Δήμου Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 5 Μαρτίου 2020

Συνεχίζονται οι εργασίες αποκατάστασης και συντήρησης στους αθλητικούς χώρους των σχολικών κτιρίων του Δήμου Χαλκιδέων. Συγκεκριμένα, τα συνεργεία του Δήμου προχώρησαν στην αναδιαμόρφωση των γηπέδων με διαγραμμίσεις και αντικατάσταση του εξοπλισμού στα Δημοτικά Σχολεία του Αγίου Νικολάου και της Φανερωμένης στη Νέα Αρτάκη, στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Βασιλικού και στο 5ο Γυμνάσιο Χαλκίδας. Με κύριο στόχο την λειτουργική εξυπηρέτηση των αναγκών των σχολικών συγκροτημάτων, τοποθετήθηκαν καινούρια ταμπλό, επισκευάστηκαν τα στεφάνια και αντικαταστάθηκαν τα διχτάκια στις μπασκέτες και πραγματοποιήθηκαν ελαιοχρωματισμοί στις μπασκέτες και στα τέρματα.