Εργασίες σε σχολεία από τον Δήμο Χαλκιδέων📚

Δράσεις, Νέα, Χωρίς κατηγορία / Σάββατο, 29 Ιουλίου 2023

Συνεχείς είναι οι παρεμβάσεις του Δήμου Χαλκιδέων και κατά τους καλοκαιρινούς μήνες, στις σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
Τα συνεργεία του Δήμου και των Σχολικών Επιτροπών εργάζονται εντατικά, για την αναβάθμιση των κτιριακών μονάδων, τη συντήρηση, τον εξοπλισμό, τον καλλωπισμό και όλα, όσα απαιτούνται, ώστε μαθητές και καθηγητές να επιστρέψουν με ασφάλεια τον Σεπτέμβριο.
Συγκεκριμένα, μέχρι στιγμής έχουν γίνει:
✅13ο Δημοτικό Χαλκίδας: Νέος λέβητας και νέος καυστήρας
✅Δημοτικό σχολείο Φύλλων: Εξωτερικοί ελαιοχρωματισμοί και νέοι προβολείς
✅16ο Δημοτικό Χακίδας: Ελαιοχρωματισμοί και νέα κεραμίδια στέγης
✅23ο Νηπιαγωγείο Χαλκίδας: Διαμόρφωση αύλειου χώρου και κατασκευή γηπέδου ποδοσφαίρου
✅12ο Νηπιαγωγείο Χαλκίδας: Εσωτερικοί ελαιοχρωματισμοί, επισκευές κουφωμάτων και διαμόρφωση ράμπας ΑμεΑ
✅Γυμνάσιο Ν. Λαμψάκου: Εσωτερικοί ελαιοχρωματισμοί , νέα κουφώματα και νέες πόρτες
✅Γυμνάσιο Βασιλικού: Επισκευή στέγης
✅ΕΝΕΕΓΥΛ: Νέες πόρτες και ελαιοχρωματισμοί
✅Γυμνάσιο Ν. Αρτάκης: Εξωτερικοί ελαιοχρωματισμοί
✅Λύκειο Ν. Αρτάκης: Ελαιοχρωματισμοί και εγκατάσταση δικτύων
✅1ο Γυμνάσιο Χαλκίδας: Ελαιοχρωματισμοί και νέα παγκάκια