Εθιμοτυπική επίσκεψη του νέου Προέδρου του Δ.Σ του Πολεμικού Μουσείου Αθηνών στη Δήμαρχο Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 17 Μαΐου 2024

Τη Δήμαρχο Χαλκιδέων Έλενα Βάκα επισκέφθηκε χθες, Πέμπτη 16 Απριλίου 2024, ο νέος Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Πολεμικού Μουσείου Αθηνών, Αντιπτέραρχος ε.α, κ. Κωνσταντίνος Καραμεσίνης.
Κατά την συνάντηση, η Δήμαρχος συνεχάρη τον κ. Καραμεσίνη, για την ανάληψη των νέων του καθηκόντων και του ευχήθηκε επιτυχία στο έργο του. Ο κ. Καραμεσίνης την ευχαρίστησε, για τις εργασίες διαμόρφωσης του εξωτερικού χώρου του Πολεμικού Μουσείου Χαλκίδας και τη βοήθεια που προσφέρει ο Δήμος στη Μουσείο, όπου του ζητηθεί.
Επιπλέον, συζητήθηκαν θέματα κοινού ενδιαφέροντος και επισημάνθηκε η άριστη συνεργασία του Δήμου με τον Παράρτημα του Πολεμικού Μουσείου Χαλκίδας.
Στη συνάντηση συμμετείχαν επίσης ο Β’ Αντιπρόεδρος του Πολεμικού Μουσείου, Αντιστράτηγος ε.α, κ. Ιωάννης Τζουνάκος, ο Διευθυντής του Πολεμικού Μουσείου Αθηνών, Υποστράτηγος, κ. Χρήστος Λαζαρίδης και ο Διευθυντής του Πολεμικού Μουσείου Χαλκίδας, Ταγματάρχης, κ. Χαράλαμπος Λέων.