Έτοιμα τα σχολεία του Δήμου Χαλκιδέων υποδέχθηκαν μαθητές και εκπαιδευτικούς

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 10 Μαΐου 2021

Ενόψει της επαναλειτουργίας των Νηπιαγωγείων, των Δημοτικών και των Γυμνασίων σήμερα, Δευτέρα 10 Μαΐου 2021, τα συνεργεία της Υπηρεσίας Καθαριότητας του Δήμου Χαλκιδέων, πραγματοποίησαν, κατά τις προηγούμενες ημέρες, σχολαστικές απολυμάνσεις και εργασίες καθαριότητας σε όλες τις σχολικές μονάδες, καθώς και στους κοινόχρηστους χώρους σε όλες τις Δημοτικές Ενότητες.
Οι σχολικές μονάδες είναι πλήρως εξοπλισμένες με το απαραίτητο υγειονομικό υλικό (αντισηπτικά, καθαριστικά, μάσκες), γεγονός που διαπιστώθηκε κι από την Υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων κα Νίκη Κεραμέως, κατά την επίσκεψη που πραγματοποίησε σήμερα, Δευτέρα 10 Μαΐου 2021, μαζί με τη Δήμαρχο Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, σε σχολεία του Δήμου Χαλκιδέων.