Εξήρε το έργο του Εκπολιτιστικού Συλλόγου Κανήθου ο Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Σάββατο, 15 Ιουλίου 2017
Τη συμβολή του Εκπολιτιστικού Συλλόγου Κανήθου, όπως και των άλλων αντίστοιχων συλλόγων, στα πολιτιστικά δρώμενα της περιοχής, επεσήμανε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης.
Παρέστη την Παρασκευή 14 Ιουλίου στις εκδηλώσεις ”Κανηθιώτικα 2017” και στη σύντομη ομιλία του αναφέρθηκε στην πλούσια πολιτιστική δράση του συλλόγου Κανήθου, που εκφράζεται μέσα από μουσικές, θεατρικές και άλλες δράσεις.
Μάλιστα, τόνισε ότι η Δημοτική Αρχή, στο βαθμό που επιτρέπουν οι οικονομικές δυνατότητες του Δήμου, θα είναι αρωγός των προσπαθειών που στόχο έχουν να αναδείξουν και να προβάλλουν την πλούσια πολιτιστική κληρονομιά του τόπου μας.
Νωρίτερα, ο πρόεδρος του συλλόγου, Τηλέμαχος Ζήκος, ευχαρίστησε τον Δήμαρχο, τονίζοντας ότι ο Δήμος Χαλκιδέων και ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού είναι πάντα υποστηρικτές σε κάθε πρωτοβουλία του Εκπολιτιστικού Συλλόγου Κανήθου.