H βασιλόπιτα του ΚΑΠΗ Αυλίδας

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 23 Ιανουαρίου 2018

Παρουσία αρκετών μελών έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του, το βράδυ της Παρασκευής 19 Ιανουαρίου το ΚΑΠΗ της Αυλίδας, που στεγάζεται στην Δημοτική Κοινότητα Βαθέος.

Την βασιλόπιτα έκοψε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος παρέστη στην εκδήλωση μαζί με αρκετούς συνεργάτες του, δημοτικούς και τοπικούς συμβούλους.

Εκφράζοντας τις ευχές του για τη νέα χρονιά, ο Δήμαρχος αναφέρθηκε ιδιαίτερα στην στήριξη που παρέχει ο Δήμος Χαλκιδέων μέσα από το δίκτυο των Κοινωνικών του Δομών σε ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού.

Διευκρίνισε δε ότι η στήριξη αυτή θα συνεχισθεί σε όλους τους τομείς, αφού το επίκεντρο της πολιτικής για την παρούσα Δημοτική Αρχή, είναι οι άνθρωποι.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε και ο πρόεδρος του Δημοτικού Οργανισμού Παιδείας,Προστασίας και Αλληλεγγύης (ΔΟΠΠΑΧ), Σωτήρης Ανυφαντής.