Η Δήμαρχος Χαλκιδέων στον πανηγυρικό Εσπερινό στον Ι.Ν. Ναό Παμμεγίστων Ταξιαρχών

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 6 Σεπτεμβρίου 2019

Στον πανηγυρικό Εσπερινό και στο Χοροστάσι που πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 2019, στον Ιερό Ναό Παμμεγίστων Ταξιαρχών στη Χαλκίδα, εις “ανάμνηση του εν Χώναις θαύματος του Αρχαγγέλου Μιχαήλ”, παρευρέθη η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα.

Στον χαιρετισμό της η Δήμαρχος Έλενα Βάκα συνεχάρη τους διοργανωτές του Χοροστασίου για την όμορφη εκδήλωση που πραγματοποίησαν για την ενίσχυση του Φιλόπτωχου Ταμείου του Ναού και παράλληλα εξέφρασε την ιδιαίτερη συγκίνησή της για την παρουσία της στη συγκεκριμένη εκδήλωση, στη γειτονιά που μεγάλωσε και ζει.

Η Δήμαρχος υπογράμμισε ότι η βελτίωση της καθημερινότητας των πολιτών αποτελεί απόλυτη προτεραιότητα για την παρούσα Δημοτική Αρχή και επεσήμανε ότι θα σταθεί αρωγός σε όλα τα αιτήματά τους.