Ημερίδα με θέμα «Η τεχνολογία των Κρυπτονομισμάτων, η δημιουργία ενός νέου οικονομικού-επιχειρηματικού τοπίου και οι νομικές προεκτάσεις τους» από τον Δήμο Χαλκιδέων και το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 15 Οκτωβρίου 2021

Ο Δήμος Χαλκιδέων και το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σας προσκαλούν στην ημερίδα με θέμα «Η τεχνολογία των Κρυπτονομισμάτων, η δημιουργία ενός νέου οικονομικού-επιχειρηματικού τοπίου και οι νομικές προεκτάσεις τους».
Τα Κρυπτονομίσματα, η οικονομία ,η επιχειρηματικότητα καθώς και το νομικό πλαίσιο που σκεπάζει όλα τα παραπάνω θα είναι στο επίκεντρο της ημερίδας, η οποία θα διεξαχθεί την Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 18.30 στο Ξενοδοχείο Lucy στην Χαλκίδα.
• Με ποιο τρόπο η τεχνολογία σήμερα αλλάζει την καθημερινότητα μας;
• Πως αλλάζει ο ανταγωνισμός και ποιες είναι οι απαιτήσεις του αύριο;
• Τι είναι τα κρυπτονομίσματα και ποιες αλλαγές αναμένεται να φέρουν στο μέλλον οι Τεχνολογίες Blockchain και τα Ψηφιακά Νομίσματα;
• Ποιο είναι το νομικό πλαίσιο των κρυπτονομισμάτων στην Ελλάδα και στην Ευρωπαϊκή Ένωση;
Σε αυτά και άλλα ερωτήματα θ’ απαντήσουν οι εισηγητές της ημερίδας.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να παρευρεθούν με ελεύθερη είσοδο την εκδήλωση, ωστόσο θα πρέπει απαραίτητα να εγγραφούν στην ιστοσελίδα της ημερίδας https://www.eventbrite.com/e/189334403297.
ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΘΑ ΔΟΘΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ.