Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας του ΚΑΠΗ Ν. Αρτάκης

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 13 Φεβρουαρίου 2017

Με μεγάλη συμμετοχή μελών και φίλων, πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας του ΚΑΠΗ Ν. Αρτάκης το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου.
Η εκδήλωση περιελάμβανε τραγούδια από τη χορωδία του ΚΑΠΗ, υπό τη διεύθυνση της Όλγας Κετσεμενίδου.
Παρών ήταν και ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος στον σύντομο χαιρετισμό του αναφέρθηκε στη συμβολή των Αρτακηνών στην πολιτιστική και οικονομική ανάπτυξη του τόπου, όταν ξεριζωμένοι από τις εστίες τους, εγκαταστάθηκαν το 1922 στην πόλη που ζουν σήμερα.

Αναφέρθηκε ακόμη ο δήμαρχος στις προσπάθειες που καταβάλει η Δημοτική Αρχή, μέσα σε ένα δύσκολο οικονομικό περιβάλλον για να βελτιώσει την εικόνα του Δήμου σε όλους τους τομείς, ζητώντας προς την κατεύθυνση αυτή, τη συνδρομή των δημοτών.
Στην εκδήλωση παρέστησαν ακόμη η πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Κατερίνα Κυριάκου Καλαμιώτη, ο αντιπρόεδρος Σωτήρης Ανυφαντής, η πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Ν. Αρτάκης Ζαφειρία Μαντζάνα κ.α.