Κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην οδό Στύρων, από το ύψος της περιοχής «Καμάρες» έως και τον κόμβο του Αγίου Στεφάνου, λόγω εργασιών ασφαλτόστρωσης

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 20 Απριλίου 2021

O Δήμος Χαλκιδέων ενημερώνει τους δημότες ότι ξεκίνησε το έργο ασφαλτόστρωσης της Οδού Στύρων, από τις Καμάρες έως τον κόμβο του Αγίου Στεφάνου, το οποίο προβλέπει εργασίες απόξεσης του ασφαλτικού οδοστρώματος και ασφαλτόστρωση της οδού Στύρων, από το ύψος της περιοχής «Καμάρες» έως και τον κόμβο του Αγίου Στεφάνου.
Το έργο υλοποιείται από την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, βάσει των μελετών που συνέταξαν οι Τεχνικές Υπηρεσίες του Δήμου Χαλκιδέων και την υποβολή των σχετικών φακέλων.
Για την υλοποίηση των εργασιών αποκατάστασης του ασφαλτοτάπητα, σήμερα Τρίτη 20 Απριλίου 2021 και ασφαλτόστρωσης των ανωτέρω τμημάτων από αύριο, Τετάρτη 21 Απριλίου, απαιτούνται κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στην κίνηση των διερχόμενων οχημάτων, οι οποίες υποδεικνύονται με την προβλεπόμενη εργοταξιακή σήμανση και τα προβλεπόμενα μέτρα οδικής ασφάλειας.
Οι προσωρινές ρυθμίσεις για την κίνηση των οχημάτων θα ισχύουν μέχρι και το Σάββατο 24 Απριλίου 2021, οπότε και προβλέπεται να ολοκληρωθεί το έργο.
Παρακαλούμε για την κατανόηση των οδηγών, την τήρηση της προσωρινής σήμανσης και την επιλογή εναλλακτικών διαδρομών.