Με επιτυχία οι αγώνες στίβου στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 5 Ιουλίου 2018

Με τη συμμετοχή 900 περίπου παιδιών και τη στήριξη του Δήμου Χαλκιδέων και του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης (ΔΟΑΠΠΕΧ), διεξήχθησαν το σαββατοκύριακο 30 Ιουνίου και 1 Ιουλίου στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας, οι αγώνες στίβου για το Πρωτάθλημα Παμπαίδων και Παγκορασίδων Α΄της Νότιας Ελλάδας.

Τους αγώνες της πρώτης ημέρας παρακολούθησε και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος στη σύντομη ομιλία του συνεχάρη όλα τα παιδιά που πήραν μέρος και τα προέτρεψε να συνεχίσουν τις προσπάθειες. Τόνισε ακόμη ότι ο Δήμος Χαλκιδέων και ο Δημοτικός Οργανισμός Άθλησης θα συνεχίσουν να στηρίζουν τη διοργάνωση μεγάλων αθλητικών γεγονότων στην περιοχή.

Στη διάρκεια των αγώνων ο Δήμαρχος είχε φιλική συζήτηση με τον Γενικό Γραμματέα του ΣΕΓΑΣ Βασίλη Σεβαστή και τον Πρόεδρο της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Στερεάς και Εύβοιας Αθανάσιο Βλάχο, ενώ απένειμε και τιμητικές διακρίσεις σε νικήτες.