Με κατοίκους της περιοχής Καμάρες συναντήθηκε η Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 20 Ιανουαρίου 2023

Την περιοχή Καμάρες επισκέφθηκαν σήμερα, Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2023, η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, μαζί με τον Αντιδήμαρχο Έργων Βασίλη Γουρνή, τον Αντιδήμαρχο Καθαριότητας και Πρασίνου Γιώργο Πάνο και υπαλλήλους του Δήμου, όπου συναντήθηκαν με κατοίκους, προκειμένου να συζητηθούν τα προβλήματα της περιοχής.
Οι κάτοικοι ανέφεραν ότι, το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η αυξημένη ταχύτητα, με την οποία κινούνται τα αυτοκίνητα στον κεντρικό δρόμο, στον οποίο έχουν προκληθεί πολλά ατυχήματα, προκαλώντας κίνδυνο στη διέλευση πεζών.
Η Δήμαρχος τους ενημέρωσε ότι θα κατασκευαστούν 2 πρότυπες διαβάσεις με ενισχυμένη κι έξυπνη προειδοποιητική φωτεινή σήμανση, θα κατασκευαστεί τμήμα του πεζοδρομίου στη δεξιά πλευρά του δρόμου και θα γίνουν όλες οι απαραίτητες παρεμβάσεις, αρμοδιότητας του Δήμου, για την ενίσχυση της ασφάλειας πεζών και οχημάτων.