Με παραδοσιακό γλέντι αποχαιρέτισαν το 2023 στη Δροσιά🎄

Δράσεις, Νέα / Κυριακή, 31 Δεκεμβρίου 2023

Με παραδοσιακό γλέντι στην κεντρική πλατεία Δροσιάς, την Παρασκευή 29 Δεκεμβρίου 2023, αποχαιρέτησε το 2023 η Δημοτική Ενότητα Ανθηδόνας, σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Δροσιάς, τον Αθλητικό Ποδοσφαιρικό Κολυμβητικό Σύλλογο (Α.Π.Κ.Ο) Δροσιάς, τον Σύλλογο Ερασιτεχνών Αλιέων Δροσιάς και τα σχολεία της περιοχής.
⭐️Μικροί και μεγάλοι χόρεψαν γύρω από τη φωτιά, τραγούδησαν, γεύτηκαν τα κεράσματα, αποχαιρέτησαν το 2023 και γεμάτοι χαρά και ελπίδα, είναι έτοιμοι να υποδεχτούν το 2024.
📌Στην εκδήλωση συμμετείχαν η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, ο Αντιδήμαρχος της Δημοτικής Ενότητας Ανθηδόνας Κώστας Καρβούνης, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Δροσιάς Νίκος Αφένδρας, Αντιδήμαρχοι, Δημοτικοί Σύμβουλοι, Σύμβουλοι της Κοινότητας και πλήθος κόσμου, ευχόμενοι όλοι μαζί η καινούργια χρόνια να φέρει υγεία, αγάπη και χαμόγελα σε όλο τον κόσμο.