Με τον Διευθυντή του Πολεμικού Μουσείου Χαλκίδας συναντήθηκε η Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 23 Ιανουαρίου 2024

Συνάντηση με τον Διευθυντή του Παραρτήματος Χαλκίδας του Πολεμικού Μουσείου, Ταγματάρχη κ. Χαράλαμπο Λέων πραγματοποίησε σήμερα, Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2024, η Δήμαρχος Χαλκδέων Έλενα Βάκα.
Ο κ. Λέων ενημέρωσε τη Δήμαρχο σχετικά με τα εκθέματα και τα νέα εκθέματα που θα ενταχθούν στη Συλλογή του Μουσείου, καθώς και για τη μεγάλη επισκεψιμότητα, η οποία μέχρι στιγμής έχει ξεπεράσει τους 5.000 επισκέπτες από την αρχή λειτουργίας του Μουσείου.
Η Δήμαρχος τόνισε ότι, ο Δήμος Χαλκιδέων από την πρώτη στιγμή προσφέρει και θα συνεχίσει να προσφέρει ότι βοήθεια του ζητηθεί, ιδιαίτερα και στη διαμόρφωση του περιβάλλοντος χώρου, καθώς και στη διοργάνωση από κοινού δράσεων, με σκοπό την προώθηση της Ιστορίας και του Πολιτισμού.