Μεγάλη παρέμβαση του Δήμου Χαλκιδέων στην περιοχή της Υψηλής Γέφυρας

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 14 Νοεμβρίου 2017

Στοχευμένη και ευρεία παρέμβαση στην είσοδο της Χαλκίδας, από την πλευρά της Υψηλή Γέφυρας, ξεκίνησε ο Δήμος Χαλκιδέων, με στόχο την αποκατάσταση και ανάδειξη του χώρου.

Συγκεκριμένα, συνεργεία της Διεύθυνσης Καθαριότητας του Δήμου, σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Τεχνικών Υπηρεσιών και Γεωτεχνικών Υπηρεσιών, επιχειρούν πολύπλευρη παρέμβαση στη θέση “Πλάκα” στην είσοδο της πόλης.

Γίνονται παρεμβάσεις μέσα στο αλσύλλιο και στον παραλιακό χώρο, σε επίπεδο καθαρισμού των δενδρυλλίων και γενικότερα του χώρου σε όλο το μήκος και πλάτος, καθώς και αποκατάσταση του δημοτικού φωτισμού, όπου είχαν καταστραφεί τα καλώδια.
Τον συντονισμό των συνεργείων έχει ο προϊστάμενος του Τμήματος, Δημήτρης Μπασινάς.