Μήνυμα της προέδρου του ΔΟΠΠΑΧ Αικατερίνης Κυριάκου – Καλαμιώτη για τη νέα σχολική χρονιά.

Δράσεις, Νέα, Πολιτισμός / Τρίτη, 6 Σεπτεμβρίου 2016

Με αφορμή την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς στους Βρεφονηπιακούς Σταθμούς του Δήμου Χαλκιδέων, η πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Αικατερίνη Κυριάκου – Καλαμιώτη έκανε την παρακάτω δήλωση:

“Απευθύνω τις θερμότερες ευχές μου στα παιδιά, τις παιδαγωγούς τους και τους γονείς και τους διαβεβαιώνω ότι ο ΔΟΠΠΑΧ και συνολικά η Δημοτική Αρχή Χαλκίδας θα είμαστε στην διάθεσή τους. Οι Βρεφονηπιακοί Σταθμοί του Δήμου μας αποτελούν πρότυπο λειτουργίας, παρά τις οικονομικές δυσκολίες που διέρχεται η Ελληνική κοινωνία. Είναι πεποίθησή μου ότι η Παιδεία αποτελεί τον θεμέλιο λίθο και την ελπίδα της κοινωνίας μας και προς την κατεύθυνση αυτή θα συνεχίσουμε ακούραστα να εργαζόμαστε”.