Μήνυμα του Δημάρχου Χαλκιδέων προς τους συμμετέχοντες στις Πανελλήνιες Εξετάσεις του 2017

Δράσεις, Νέα, Πολιτισμός / Πέμπτη, 24 Αυγούστου 2017

Με την ευκαιρία της ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων των Πανελληνίων Εξετάσεων, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης έκανε την παρακάτω δήλωση:
“Μια δύσκολη και επίπονη περίοδος προσπάθειας ολοκληρώθηκε σήμερα με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των Πανελληνίων Εξετάσεων. Θέλω να συγχαρώ όλους τους μαθητές των Λυκείων του Δήμου μας που πέτυχαν την εισαγωγή τους στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας και να τους ευχηθώ καλή ακαδημαϊκή πορεία. Ταυτόχρονα συγχαίρω τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς για την στήριξη και την προσπάθειά τους καθ’ όλη την διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Η ζωή ωστόσο δεν τελειώνει εδώ. Συνεχίζεται με αγώνες,προσπάθειες και κόπους για όσους πέτυχαν και για όσους ξαναπροσπαθήσουν ή κάνουν άλλες επιλογές. Άλλωστε, τίποτα δεν χαρίζεται αλλά με κόπους και συνεχή προσπάθεια κατακτιέται”.