Νέα παιδική χαρά στο Καλοχώρι – Παντείχι

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 5 Φεβρουαρίου 2018

Από το Τμήμα Εκτέλεσης Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου Χαλκιδέων παραδόθηκε σε χρήση η 37η Παιδική Χαρά, που κατασκευάστηκε τα τρία τελευταία χρόνια, με σύγχρονες προδιαγραφές.

Βρίσκεται στην Τοπική Κοινότητα Καλοχωρίου – Παντειχίου και πλέον την απολαμβάνουν τα παιδιά της περιοχής.

Όπως τόνισε ο Αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βασίλης Καθαροσπόρης, εντός των ημερών θα παραδοθεί και η νέα Παιδική Χαρά στο Βαθύ Αυλίδας, δίπλα στο Δημοτικό Σχολείο, ενώ παράλληλα ξεκινούν οι εργασίες για νέα στη Δημοτική Κοινότητα Αγίου Νικολάου.

Σημειώνεται ότι τη νέα Παιδική Χαρά στην Τοπική Κοινότητα Καλοχωρίου – Παντειχίου επισκέφθηκε και ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης με συνεργάτες του, με αφορμή την παρουσία του στην περιοχή την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου.