Ο Χρήστος Παγώνης κοντά στους εθελοντές του TEDxChalkida στην δράση αποκατάστασης από γκράφιτι του τοίχου του Κόκκινου Σπιτιού

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 4 Απριλίου 2017

Την Κυριακή 2 Απριλίου ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης παραβρέθηκε στην εθελοντική δράση που διοργάνωσε το TEDxChalkida για την αποκατάσταση από τα γκράφιτι του εξωτερικού τοίχου του Κόκκινου Σπιτιού.

Η δράση των εθελοντών του TEDxChalkida εντάσσεται στην εκστρατεία με τίτλο #stopvandalism που ξεκίνησε πέρσι και στόχο έχει την ευαισθητοποίηση των συμπολιτών μας για τον σεβασμό του δημοσίου χώρου. Μετά την πρώτη δράση καθαρισμού του βυθού στο μικρό λιμανάκι του Λευκαντί εχτές έλαβε η χώρα η δεύτερη δράση καθαρισμού από γκράφιτι του τοίχου του Κόκκινου Σπιτιού.

Ο Δήμαρχος ευχαρίστησε την ομάδα του TEDxChalkida για τη σημαντική αυτή πρωτοβουλία και έθεσε τις υπηρεσίες του Δήμου στην διάθεση τέτοιων αξιόλογων για την πόλη μας δράσεων.