O Δήμαρχος Χαλκιδέων με συνεργάτες του στην εκδήλωση του Συλλόγου Πολιτών Νέας Αρτάκης

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 31 Δεκεμβρίου 2018

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση οργάνωσε το βράδυ της Παρασκευής 28 Δεκεμβρίου ο Σύλλογος Πολιτών Νέας Αρτάκης (ΣΥ.ΠΟ.Ν.Α.) παρουσία μελών και φίλων του.

Παρέστη και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης μαζί με μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου και  μέλη της Δημοτικής Κοινότητας Νέας Αρτάκης.

Στον σύντομο χαιρετισμό που απηύθυνε, ο Δήμαρχος συνεχάρη τον πρόεδρο Γ. Χατζηβασιλείου και μέλη της διοίκησης του Συλλόγου για τις προσπάθειες που έγιναν για το Μνημείο Αρτακηνών Προσφύγων.

Με την ευκαιρία ο Δήμαρχος αναφέρθηκε και στις προσπάθειες που καταβλήθηκαν μέχρι τώρα, από την παρούσα Δημοτική Αρχή, για τη Δ.Ε. Νέας Αρτάκης και αφορούν στο Μουσικό Σχολείο, το οποίο εντάχθηκε στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας με ποσόν 7.285.000 ευρώ, στην ανάπλαση του Κυζίκειου Άλσους , στο ΚΕΓΕ Νέας Αρτάκης που περιήλθε στο Δήμο Χαλκιδέων, στην ανακατασκευή της Πλατείας Δημαρχείου, στην κατασκευή νέων και σύγχρονων Παιδικών Χαρών, στο Δημοτικό Στάδιο Νέας Αρτάκης κ.α.