Ο Δήμαρχος Χαλκιδέων στην εκδήλωση του ΑΠΚΟ Δροσιάς

Νέα, Πολιτική / Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2016

Προσκεκλημένος της διοίκησης του ΑΠΚΟ Δροσιάς, ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης παρέστη το βράδυ της Παρασκευής 9 Σεπτεμβρίου σε εκδήλωση της ομάδας για την έναρξη της νέας ποδοσφαιρικής περιόδου.Στα νέα γραφεία του Συλλόγου τελέστηκε αγιασμός από τον π. Διονύσιο Σούτζιο και στη συνέχεια έγινε η παρουσίαση των μεταγραφικών αποκτημάτων, αλλά και της νέας εμφάνισης του ΑΠΚΟ Δροσιάς. Στη σύντομη ομιλία του του ο δήμαρχος Χρήστος Παγώνης ευχήθηκε στους αθλητές να είναι υγιείς και στον Σύλλογο να εκπληρώσει τους στόχους του. Τόνισε ακόμη ότι η Δημοτική Αρχή, μέσα σε ένα δύσκολο οικονομικό τοπίο, όπως αυτό έχει διαμορφωθεί στη χώρα μας, προσπαθεί να να ανταποκριθεί και να δώσει λύσεις στα προβλήματα που αφορούν στις αθλητικές υποδομές, ιεραρχώντας τις ανάγκες. Εκτός του δημάρχου, στην εκδήλωση παρέστησαν ο Αντιδήμαρχος Γ. Μπαντούνας, η Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Δροσιάς Ε. Κούτρα, ο περιφερειακός σύμβουλος Ε. Κούκουζας, η ηγεσία της ΕΠΣΕ κ.α.