Ο δήμαρχος Χαλκιδέων στην κοπή της πίτας του ΚΑΠΗ Αυλίδας

Πολιτική / Τετάρτη, 2 Μαρτίου 2016

Το βράδυ της Κυριακής 28 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε εορταστική εκδήλωση του ΚΑΠΗ Βαθέος Αυλίδας, για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας.

Κατάμεστο ήταν το κέντρο από μέλη και φίλους του ΚΑΠΗ, ενώ ξεχωριστή νότα έδωσε η χορευτική ομάδα και η Χορωδία του.

Την πίτα ευλόγησε ο αιδεσιμότατος πατέρας Δημήτρης Μωραΐτης και την κοπή έκανε ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος τόνισε ότι ο Δήμος ενίσχυσε σε μεγάλο βαθμό το κοινωνικό του έργο, μέσα από τις αντίστοιχες Δομές του, έτσι ώστε να βοηθηθούν περισσότεροι συνάνθρωποι μας, που ζουν δύσκολες στιγμές.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυναν στην συνέχεια η πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Κατερίνα Κυριάκου Καλαμιώτη και ο αντιδήμαρχος της Δημοτικής ενότητας Αυλίδας Τ. Παπαποστόλου.