Ο Δήμαρχος Χαλκιδέων στον φιλικό αγώνα μπάσκετ Κύμη – Παναθηναϊκός

Νέα, Πολιτική / Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2016

Το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στις ομάδες μπάσκετ του Γυμναστικού Κύμης και του Παναθηναϊκού, στο Κλειστό Κανήθου παρακολούθησε την Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, μαζί με τους συνεργάτες του και άλλους επισήμους. “Ηταν μια πραγματική γιορτή του μπάσκετ, αφού πριν το παιχνίδι έγινε η επίσημη παρουσίαση της ευβοϊκής ομάδας στα πρότυπα του NBA. Στη σύντομη παρέμβασή του ο δήμαρχος Χαλκιδέων αναφέρθηκε στις χαρές που έχει προσφέρει στους Έλληνες φιλάθλους η ιστορική ομάδα του Παναθηναϊκού. Επίσης, μίλησε για τις επιτυχίες του Γ.Σ. Κύμης, που πέρασε “σαν τρένο” έξι κατηγορίες και ανέβηκε στα σαλόνια του μπάσκετ. Τέλος, ο Χρήστος Παγώνης εξέφρασε τη βεβαιότητα για την επιτυχία της ευβοϊκής ομάδας, διευκρινίζοντας ότι αυτό εγγυάται η διοίκηση , με επικεφαλής τον Αλέξανδρο Θεοδώρου, οι παίκτες η τεχνική ηγεσία και οι ευβοείς φίλαθλοι. Σημειώνεται ότι πριν το παιχνίδι ο δήμαρχος είχε φιλική συζήτηση με τον πρόεδρο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης Γ. Βασιλακόπουλο και τον πρώην πρόεδρο της ΚΑΕ Παναθηναϊκός Αθ. Γιαννακόπουλο.