Ολοκληρωμένο Σχέδιο Δράσεων ΕΣΤΙΑ.ΖΩ του Δήμου Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 30 Ιουνίου 2016

Ο Δήμος Χαλκιδέων με κοινωνική ευθύνη και συμεριζόμενος την μεγάλη ανάγκη στέγασης ατόμων που βρίσκονται σε δυσχερή κατάσταση, συμμετέχει στο πρόγραμμα “Στέγαση και Επανένταξη”, με το έργο «Ολοκληρωμένο Σχέδιο Δράσεων ΕΣΤΙΑ.ΖΩ του Δήμου Χαλκιδέων –  Δαπάνες στέγασης Ωφελούμενων».

Στα πλαίσια του σχεδίου, ο Δήμος Χαλκιδέων προχωρά στην επαναληπτική διαδικασία δημόσιας μειοδοτικής φανερής δημοπρασίας για την μίσθωση επτά (7) κατοικιών.
Περιγραφή κατοικιών :

1. Πέντε (5) διαμερίσματα ενός υπνοδωματίου (γκαρσονιέρα ή δυάρι)
  2. Δύο (2) διαμερίσματα δύο υπνοδωματίων ή τριών υπνοδωματίων (δυάρι ή τριάρι).
  3. Χώρο υγιεινής (WC/λουτρό).
  4. Χώρο κουζίνας εξοπλισμένο με τις απαραίτητες ηλεκτρικές συσκευές : ψυγείο, κουζίνα και φούρνο.
  5. Θέρμανση σε όλα τα δωμάτια.
  6. Παροχή κρύου και ζεστού νερού.
  7. Για κάθε υπνοδωμάτιο : κρεβάτι, κομοδίνο και ντουλάπα για τον προσωπικό ιματισμό.

Οι ενδιαφερόμενοι που έχουν στη διάθεση τους ακίνητα, θα πρέπει να εκδηλώσουν ενδιαφέρον σε προθεσμία είκοσι (20) ημερών από 21/6/2016 έως 11/7/2016.

Οι προσφορές ενδιαφέροντος αποστέλλονται στην αρμόδια επιτροπή του άρθρου 7 του ΠΔ270/81,η οποία με επιτόπιο έρευνα κρίνει περί της καταλληλόλητας των προσφερόμενών ακινήτων σύμφωνα με τους όρους διακήρυξης .

Πληροφορίες και αντίγραφα της διακήρυξης της δημοπρασίας παρέχονται από το Τμήμα Πρ/σμού Αν/ξης και Οργάνωσης του Δήμου Χαλκιδέων στο Δημοτικό κατάστημα (Ληλαντίων και Μεγασθένους) 5΄όροφος, τηλ. 22213.55115.

Περίληψη Διακήρυξης ΕΣΤΙΑΖΩ