Ολοκληρώνεται σήμερα το Φεστιβάλ του ΔΟΠΠΑΧ

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 15 Ιουνίου 2017

Τα ΚΑΠΗ του Δήμου Χαλκιδέων είχαν την τιμητική τους την τρίτη ημέρα του Φεστιβάλ που διοργανώνει ο Δημοτικός Οργανισμός Παιδείας Προστασίας και Αλληλεγγύης Χαλκίδας στο Δημοτικό Θέατρο “Ορέστης Μακρής”.

Συγκεκριμένα, το πρόγραμμα που παρουσιάστηκε το βράδυ της Τετάρτης 14 Ιουνίου, περιελάμβανε τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς από ομάδες των Α΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄ ΚΑΠΗ Χαλκίδας και των ΚΑΠΗ Αφρατίου, Αγ. Νικολάου και Φύλλων.

Στον σύντομο χαιρετισμό που απηύθυνε, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης αναφέρθηκε στο επιτυχημένο θεσμό των Κέντρων Ανοικτής Προστασίας Ηλικιωμένων, τονίζοντας ότι η Δημοτική Αρχή μέσω αυτών των δομών καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια για να βοηθήσει τα άτομα της Tρίτης Hλικίας να παραμένουν ενεργά, με ζωντάνια και δυναμισμό.

Το Φεστιβάλ ολοκληρώνεται σήμερα Πέμπτη 15 Ιουνίου, με τραγούδια και χορούς από το Β΄ και Γ΄ ΚΑΠΗ Χαλκίδας και τα αντίστοιχα της Ν. Αρτάκης και της Αυλίδας και θα ακολουθήσει λαϊκό γλέντι.