Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες ασφαλτόστρωσης στην οδό Τζάβαρα

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 20 Ιουλίου 2018

Στην ασφαλτόστρωση του οδοστρώματος της οδού Τζάβαρα, από το ύψος του Λαογραφικού Μουσείου Χαλκίδας μέχρι το ύψος του Ιερού Ναού της Αγίας Παρασκευής, προχώρησε σήμερα Παρασκευή το Τμήμα Εκτέλεσης Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου Χαλκιδέων.
Η συγκεκριμένη οδός εμφάνιζε πολλά προβλήματα και η ασφαλτόστρωση κρίθηκε επιβεβλημένη.

Παράλληλα τις προηγούμενες ημέρες είχε γίνει επισκευή και διαπλάτυνση των πεζοδρομίων σε τμήμα του ίδιου δρόμου.
Στη διάρκεια των εργασιών ασφαλτόστρωσης, στην περιοχή βρέθηκε και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος ενημερώθηκε σχετικά από τους συνεργάτες του.

Σημειώνεται ότι με το πέρας των εργασιών, δόθηκε σε κυκλοφορία η οδός Τζαβάρα,που είχε απαγορευθεί από τις πρωινές ώρες σήμερα.