Πανηγυρικές εκδηλώσεις στον Ιερό Ναό της Αγίας Μαρίνας στη Χαλκίδα

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 17 Ιουλίου 2018

Πανηγυρίζει σήμερα Τρίτη 17 Ιουλίου ο Ιερός Ναός της Αγίας Μαρίνας στη Χαλκίδα και στο πλαίσιο της γιορτής πραγματοποιούνται διήμερες θρησκευτικές εκδηλώσεις.

Την παραμονή της γιορτής Δευτέρα 16 Ιουλίου τελέστηκε πανηγυρικός εσπερινός, στον οποίο χοροστάτησε ο σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Χαλκίδας κ. Χρυσόστομος, ο οποίος κήρυξε τον Θείο λόγο και προεξήρχε της λιτανείας της Ιερής Εικόνας της Αγίας Μαρίνας.

Εκ μέρους του Δήμου Χαλκιδέων παρέστησαν ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης, ο Αντιδήμαρχος Γ. Γιαννούκος, η Πρόεδρος της Σχολής Επιτροπής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κατερίνα Κυριάκου Καλαμιώτη και ο Δημοτικός Σύμβουλος Μ. Μπαλογιάννης.

Την κυριώνυμη ημέρα της γιορτής τελέστηκε Όρθρος και Πανηγυρική Θεία Λειτουργία.