Πανηγύρισε την Κυριακή του Θωμά το Εκκλησιαστικό Γηροκομείο

Δράσεις, Νέα, Πολιτισμός / Τρίτη, 10 Μαΐου 2016

Όπως κάθε χρόνο, πανηγύρισε την Κυριακή του Θωμά 8 Μαΐου, το Εκκλησιαστικό Γηροκομείο της Ιεράς Μητρόπολης Χαλκίδας.
Στη Θεία Λειτουργία που τελέστηκε στον παρακείμενο Ιερό Ναό του Αγίου Παντελεήμονα, χοροστάτησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Χαλκίδας κ. Χρυσόστομος, ο οποίος στη διάρκεια του λόγου του, αναφέρθηκε στην προσφορά του Γηροκομείου, καθώς επίσης στους κτήτορές του, τους ευεργέτες και τους δωρητές, ενώ ευχαρίστησε όλους όσοι βοηθάνε στο σημαντικό έργο που αυτό επιτελεί.
Στη Θεία Λειτουργία παρέστη και ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος σε δήλωσή του αναφέρθηκε στη μεγάλη κοινωνική συμβολή του Γηροκομείου Χαλκίδας, από τη λειτουργία του το 1971 μέχρι σήμερα, συγχαίροντας όλους τους συντελεστές.
Παρέστη επίσης εκ μέρους του Δήμου Χαλκιδέων και ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Γ. Γιαννούκος.

Γραφείο Τύπου
Δήμου Χαλκιδέων