Πανηγυρίζει ο Ιερός Ναός Αγίας Κυριακής στην Παραλία Αυλίδας

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 7 Ιουλίου 2017

Πανηγυρίζει σήμερα Παρασκευή 7 Ιουλίου ο Ιερός Ναός της Αγίας Κυριακής στην Παραλία Αυλίδας.

Χθες Πέμπτη, παραμονή της γιορτής, τελέστηκε πανηγυρικός εσπερινός, παρουσία πλήθους κόσμου και στη συνέχεια έγινε η περιφορά της εικόνας, υπό τους ήχους της Φιλαρμονιής του Δήμου Χαλκιδέων.

Τις εκδηλώσεις της πρώτης ημέρας παρακολούθησε και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, τον οποίο ο Πρόεδρος της Εκκλησιαστικής Επιτροπής, πρεσβύτερος π. Αντώνιος Πολίτης ευχαρίστησε για τη διάθεση της Φιλαρμονικής του Δήμου, αλλά και για τις εργασίες που έγιναν στον περιβάλλοντα χώρο του Ναού.

Παρέστησαν επίσης, ο δημοτικός σύμβουλος Δημήτρης Παπαποστόλου και η Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Α/θμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Κατερίνα Κυριάκου Καλαμιώτη.