Παρεμβάσεις της Διεύθυνσης Γεωτεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 1 Δεκεμβρίου 2017

Σε εορταστικούς ρυθμούς κινείται η Διεύθυνση Γεωτεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Χαλκιδέων, θέλοντας και αυτή να δώσει ξεχωριστό χρώμα σε κεντρικά κυρίως σημεία.

Ήδη τοποθέτησε νέα εποχιακά λουλούδια σε παρτέρια, στην πλατεία πίσω από το Δικαστικό Μέγαρο Χαλκίδας, καθώς και σε σημεία της οδού Αβάντων. Όπως δήλωσε ο αρμόδιος εντεταλμένος σύμβουλος της υπηρεσίας Θανάσης Τριανταφύλλου, πρόθεση είναι μέσα από το πράσινο, να αναδειχθεί το εορταστικό χρώμα των ημερών, σε όλο τον Δήμο Χαλκιδέων.

Παράλληλα, η ίδια υπηρεσία δημιούργησε ένα πανέμορφο τμήμα πρασίνου επί της νέας οδού Αθανασίου Διάκου στη συνοικία Κανήθου, με πρόθεση να επεκταθούν οι παρεμβάσεις αυτές και σε άλλα σημεία κατά μήκος της ίδιας οδού.

Τέλος, να σημειωθεί ότι από τη Διεύθυνση Γεωτεχνικών Υπηρεσιών ξεκίνησαν εργασίες κλαδέματος υψηλών δέντρων, που είχαν καταστεί επικίνδυνα για τους πολίτες.