Παρουσιάστηκε το πρόγραμμα του TEDx CHALKIDA

Δράσεις, Νέα, Πολιτισμός / Παρασκευή, 13 Μαΐου 2016

Αντιπροσωπεία του Δήμου Χαλκιδέων με επικεφαλής τον δήμαρχο Χρήστο Παγώνη, συμμετείχε το βράδυ της Δευτέρας 9 Μαΐου στην παρουσίαση του προγράμματος του TEDx Chalkida, που θα διεξαχθεί το προσεχές Σάββατο, 14 Μαΐου, στο Συνεδριακό Κέντρο της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας.
΄Οπως τονίστηκε από την ομάδα του TEDx Chalkida, όραμα είναι η πόλη της Χαλκίδας να χαράξει την δική της διαδρομή στον παγκόσμιο χάρτη του TED.
Στην διάρκεια της εκδήλωσης παρουσιάστηκαν και οι ομιλητές, άνθρωποι καταξιωμένοι στο χώρο τους, όπως και οι παράλληλες δράσεις που θα πλαισιώσουν τις ομιλίες.
Στον σύντομο χαιρετισμό του ο δήμαρχος Χαλκιδέων ανέφερε ότι ο Δήμος στηρίζει από την αρχή την πρωτοβουλία της ομάδας του TEDx Chalkida, που θα προσφέρει μοναδικές εικόνες στους συμμετέχοντες.
Παρών στην παρουσίαση ήταν ακόμη ο αντιπεριφερειάρχης Φάνης Σπανός και οι συνεργάτες του δημάρχου Γιώργος Μπουραντάς και Λίλιαν Ζλακώνη.

Γραφείο Τύπου
Δήμου Χαλκιδέων