Η παιδική χαρά στις “Ροδιές” σε χρήση

Δράσεις, Νέα / Τετάρτη, 19 Απριλίου 2017

Μία ακόμη παιδική χαρά με σύγχρονες προδιαγραφές παραδόθηκε σε χρήση αυτές τις ημέρες από τον Δήμο Χαλκιδέων.

Πρόκειται για την παιδική χαρά που βρίσκεται στην περιοχή “Ροδιές”, της συνοικίας Κανήθου, η οποία ολοκληρώθηκε από το Τμήμα Έργων Αυτεπιστασίας του Δήμου Χαλκιδέων.

Το πρόγραμμα αντικατάστασης των παλαιών παιδικών χαρών με σύγχρονες και ασφαλείς, αποτέλεσε και συνεχίζει να αποτελεί προτεραιότητα για τη Δημοτική Αρχή και στο πλαίσιο αυτό έχουν κατασκευαστεί αντίστοιχες παιδικές χαρές σε 25 γειτονιές σε όλες τις Δημοτικές Ενότητες του Δήμου Χαλκιδέων. Όπως μάλιστα τόνισε ο αρμόδιος αντιδήμαρχος Τεχνικών Υπηρεσιών Β. Καθαροσπόρης, οι παρεμβάσεις στον τομές αυτό θα συνεχιστούν, προκειμένου όλο και περισσότερες γειτονιές να αποκτήσουν τέτοιες εγκαταστάσεις για τα παιδιά.