Πλήθος κόσμου στην εκδήλωση του Συλλόγου Ν. Λαμψάκου

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 20 Ιουλίου 2017

Με την παρουσία πλήθους κόσμου πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 19 Ιουλίου, παραμονή της εορτής του Προφήτη Ηλία, η εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Αναξαγόρα Ν.Λαμψάκου, με τη στήριξη του Δήμου Χαλκιδέων και του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης Πολιτισμού και Περιβάλλοντος Χαλκίδας (ΔΟΑΠΠΕΧ).

Στον σύντομο χαιρετισμό του ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης αναφέρθηκε στην προσφορά του Πολιτιστικού Συλλόγου Ν. Λαμψάκου “Αναξαγόρας”, στα πολιτιστικά και λοιπά δρώμενα του τόπου.

Στη συνέχεια βραβεύθηκαν με αναμνηστικές πλακέτες από τη Διοίκηση του Συλλόγου, ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Χαλκιδέων Αντώνης Πατέλης και η Διευθύντρια του Γυμνασίου Ν. Λαμψάκου Αφροδίτη Ακριώτου.

Όπως αναφέρθηκε, αμφότεροι, αγκάλιασαν με μεγάλο ζήλο το πρόβλημα που είχε για πολλά χρόνια το διδακτήριο, το οποίο ανακατασκευάστηκε και πλέον οι μαθητές βρίσκονται σε ένα πολύ όμορφο περιβάλλον.