Πλήθος κόσμου στο άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου στη Χαλκίδα

Δράσεις, Νέα / Δευτέρα, 17 Δεκεμβρίου 2018

Πλήθος κόσμου κάθε ηλικίας κατέκλυσε το βράδυ της Κυριακής 16 Δεκεμβρίου την πλατεία και τους πεζόδρομους πίσω από το Δικαστικό Μέγαρο Χαλκίδας, συμμετέχοντας στην εκδήλωση που οργανώθηκε εκεί, με αφορμή το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου.

Το χωριό του Άη Βασίλη, με τους ταράνδους και τα ξωτικά, αλλά και η μουσική, ζέσταναν τις καρδιές όλων και δημιούργησαν μια ιδιαίτερα γιορτινή ατμόσφαιρα.

Ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης απευθυνόμενος προς το πλήθος ευχήθηκε όπως η νέα χρονιά είναι καλύτερη για όλο τον κόσμο.

Το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου έγινε υπό τους ήχους της Φιλαρμονικής του Δήμου Χαλκιδέων και αμέσως μετά τη σκυτάλη πήραν το Ωδείο “Μαρσύας” και τα Μουσικά Σύνολα του ΔΟΑΠΠΕΧ, που ταξίδεψαν τους παριστάμενους στο εορταστικό κλίμα των Χριστουγέννων.