Ποδοσφαιρικός αγώνας για φιλανθρωπικό σκοπό

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2018

Με τη στήριξη και του Δημοτικού Οργανισμού Άθλησης του Δήμου Χαλκιδέων (ΔΟΑΠΠΕΧ), διεξήχθη το απόγευμα της Δευτέρας 22 Οκτωβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας, ο φιλικός ποδοσφαιρικός αγώνας ανάμεσα σε ομάδα παλαιμάχων της Εθνικής Ελλάδας και αντίστοιχη του Δήμου Διρφύων – Μεσσαπίων για φιλανθρωπικό σκοπό.

Πριν το παιχνίδι απονεμήθηκαν αναμνηστικές πλακέτες στους αρχηγούς των δύο ομάδων Δημήτρη Σαραβάκο (Εθνικής) και Πέτρο Μυστριώτη (μικτή Δήμου Διρφύων – Μεσσαπίων), καθώς και στον διαιτητή Στέλιο Χαρλαβάνη.

Την πλακέτα στον παλαίμαχο διαιτητή απένειμε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος συνεχάρη όλους τους συμμετέχοντες ποδοσφαιριστές, αλλά και τους συντελεστές της διοργάνωσης.

Τη διοργάνωση είχε αναλάβει ο Σύλλογος των Αετών Διρφύων – Μεσσαπίων, με τη συνεργασία του Συνδέσμου Φίλων Νοσοκομείου Χαλκίδας.