Πολύ καλές επιδόσεις στα “Βραϊμάκεια”

Νέα, Πολιτισμός / Τετάρτη, 8 Ιουνίου 2016

Πολύ καλές επιδόσεις σημειώθηκαν στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας το Σάββατο 4 Ιουνίου, στο πλαίσιο των αγώνων στίβου “Βραϊμάκεια 2016”.

Οι αγώνες διεξήχθησαν από τον Γ.Σ. Νεάπολης Χαλκίδας, με την στήριξη του ΔΟΑΠΠΕΧ και του ΣΕΓΑΣ. Στους αγώνες συμμετείχαν πάνω από 600 αθλητές και αθλήτριες.

Στο Δημοτικό Στάδιο βρέθηκαν και παρακολούθησαν τους αγώνες, ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χ. Παγώνης με αρκετούς συνεργάτες του, ο πρόεδρος του ΣΕΓΑΣ Κώστας Παναγόπουλος, ο πρόεδρος της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατ. Στερεάς – Εύβοιας Θανάσης Βλάχος κ.α.

Στη διάρκεια των αγώνων, ο δήμαρχος είχε ιδιαίτερη συνομιλία με τον Κώστα Παναγόπουλο, ενώ στο σύντομο χαιρετισμό που απηύθυνε, συνεχάρη όλους τους συμμετέχοντες αθλητές και αθλήτριες.