Προσωρινή διακοπή λειτουργίας των σχολικών μονάδων του Δήμου Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Τετάρτη, 9 Μαρτίου 2022

Σας ενημερώνουμε ότι, κατόπιν απόφασης της Δημάρχου Χαλκιδέων Έλενας Βάκα, αναστέλλεται η λειτουργία όλων των σχολικών μονάδων του Δήμου Χαλκιδέων, δηλαδή όλων των Νηπιαγωγείων, Δημοτικών Σχολείων, Γυμνασίων, Λυκείων και Ειδικών Σχολείων του Δήμου Χαλκιδέων, την Πέμπτη 10 και την Παρασκευή 11 Μαρτίου 2022.
Η αναστολή λειτουργίας κρίθηκε απαραίτητη, λόγω των προβλέψεων της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας για έντονα καιρικά φαινόμενα και χαμηλές θερμοκρασίες που αναμένονται στην ευρύτερη περιοχή του Δήμου Χαλκιδέων.
Επισημαίνουμε ότι οι Παιδικοί Σταθμοί,τα Κ.Δ.Α.Π. και Κ.Δ.Α.Π ΜεΑ θα λειτουργήσουν κανονικά, καθώς δεν πρόκειται για υποχρεωτική εκπαίδευση και η προσέλευση των παιδιών είναι προαιρετική.