“Προσπαθούμε να αναδείξουμε τον πολιτισμό και την ιστορία μας” τόνισε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 30 Μαΐου 2019

Στη ρεμπέτικη ζωή ήταν αφιερωμένη η μουσικοχορευτική παράσταση που διοργανώθηκε το βράδυ της 29ης Μαΐου, στο Θέατρο Παπαδημητρίου, με την υποστήριξη του Δήμου Χαλκιδέων και του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού (ΔΟΑΠΠΕΧ).

Το μουσικό μέρος κάλυψε ο Αγάθωνας και επταμελής ορχήστρα και συμμετείχαν τα Χορευτικά Τμήματα της Πολιτιστικής Δραστηριότητας Αγίας Μαρίνας Χαλκίδας.

Στην εκδήλωση παρέστη ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος τόνισε ότι ο Δήμος και ο Οργανισμός Πολιτισμού κάνουν ό,τι είναι δυνατόν για να αναδείξουν τον πολιτισμό και την ιστορία του τόπου και στο πλαίσιο αυτό εντάσσεται και η συγκεκριμένη εκδήλωση.

Παράλληλα, ο Δήμαρχος συνεχάρη τους συντελεστές της παράστασης, οι οποίοι όπως είπε, προσπαθούν να δημιουργήσουν μια ακόμη κυψέλη πολιτισμού.