Πρωτοχρονιάτικες ευχές στον Δήμαρχο Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Κυριακή, 1 Ιανουαρίου 2017

Τις καθιερωμένες ευχές για το Νέο Έτος δέχτηκε ανήμερα την Πρωτοχρονιά από εκπροσώπους Φορέων και Αρχών στο Δημαρχιακό Μέγαρο ” Κότσικα ” ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης.

Είχε προηγηθεί η παρουσία του Δημάρχου και συνεργατών του αλλά και των άλλων επισήμων στη δοξολογία που τελέστηκε στον Μητροπολιτικό Ιερό Ναό του Αγ. Δημητρίου, χοροστατούντος του σεβ. μητροπολίτη μας κ. Χρυσοστόμου.
Στη συνέχεια ο Δήμαρχος Χαλκιδέων πήγε στο Δημαρχιακό Μέγαρο όπου στην είσοδο, κατά το έθιμο, έσπασε το ρόδι και στο χώρο του γραφείου του δέχτηκε τις ευχές.
Μεταξύ άλλων παρέστησαν ο σεβ. μητροπολίτης Χαλκίδας κ. Χρυσόστομος με συνεργάτες του, ο αντιπεριφερειάρχης Φάνης Σπανός, ο διευθύνων σύμβουλος του ΟΛΝΕ Ηλίας Μπουρμάς, εκπρόσωποι των Σωμάτων Ασφαλείας, δημοτικοί σύμβουλοι κ.α.
Στην σύντομη ομιλία του ο Δήμαρχος ευχήθηκε η νέα χρονιά να είναι καλύτερη για όλο τον κόσμο και επεσήμανε την ανάγκη της αγάπης και της αλληλεγγύης μεταξύ των ανθρώπων.