Πρωτοχρονιάτικη πίτα από το ΚΑΠΗ Ν. Λαμψάκου

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 17 Ιανουαρίου 2017

Παρουσία του δημάρχου Χαλκιδέων Χρήστου Παγώνη, εκπροσώπων του ΔΟΠΠΑΧ και πολλών μελών του έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του το ΚΠΑΗ Ν. Λαμψάκου, τη Δευτέρα 16 Ιανουαρίου.

Την πίτα ευλόγησε ο π. Σταμάτιος Μπασδέκης και την έκοψε η πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΧ Κατερίνα Κυριάκου-Καλαμιώτη.

Σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε ο δήμαρχος Χαλκιδέων, τονίζοντας ότι η Δημοτική Αρχή στηρίζει έμπρακτα τους ανθρώπους της τρίτης ηλικίας που αποτελούν ενεργό κομμάτι της κοινωνίας και προσπαθεί να δημιουργήσει γι΄αυτούς κατάλληλες συνθήκες, μέσα στις οποίες θα κινούνται και θα δημιουργούν. Με την ευκαιρία ο δήμαρχος αναφέρθηκε και σε άλλα ζητήματα που αφορούν στον τόπο, λέγοντας ότι τη χρονιά που διανύουμε αναμένεται να ολοκληρωθεί το Νέο Νοσοκομείο Χαλκίδας, μαζί με τα συνοδά έργα, για τα οποία ο Δήμος ετοίμασε μελέτες (οδικοί κόμβοι, δίκτυα κλπ). Επίσης ανέφερε ότι προχωρά κανονικά και το θέμα αποκατάστασης και ανάδειξης της Δημοτικής Αγοράς Χαλκίδας.