Πρωτοχρονιάτικη πίτα από τη Δ/νση Καθαριότητας του Δήμου

Δράσεις, Νέα / Τρίτη, 7 Φεβρουαρίου 2017

Την πρωτοχρονιάτικη πίτα της έκοψε τη Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου στον χώρο του εργοταξίου του Δήμου Χαλκιδέων, η Δ/νση Καθαριότητας και Ανακύκλωσης, παρουσία του αντιδημάρχου Βασίλη Τουχτίδη και συνεργατών του, υπηρεσιακών παραγόντων.
Στην εκδήλωση παρέστη και ο δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος ευχαρίστησε τους εργαζόμενους για τη συνεισφορά τους στον ευαίσθητο τομέα της καθαριότητας, που αποτελεί όπως είπε, τη βιτρίνα της πόλης μας.
Παράλληλα ο δήμαρχος τόνισε ότι οι εργαζόμενοι στην καθαριότητα επιτελούν έργο που αξίζει σεβασμό και σε αυτό το πλαίσιο η Δημοτική Αρχή θα στηρίζει τα δίκαια αιτήματά τους.
Τέλος, ζήτησε απ’ όλους να δείχνουν υπευθυνότητα, ζήλο και αγάπη για τον τόπο που ζουν, επισημαίνοντας ότι κατά τη διάρκεια της καθημερινής εργασίας τους προέχει η υγεία και ασφάλειά τους.