Ψήφισμα Δημοτικού Συμβουλίου Χαλκιδέων για την πρώην Αντιδήμαρχο Μαρία Λάμπρου

Δράσεις, Νέα, Πολιτική / Σάββατο, 25 Ιουνίου 2022

Το Δημοτικό Συμβούλιο Χαλκιδέων συνήλθε σήμερα 24 Ιουνίου 2022, ημέρα Παρασκευή και ώρα 14.00′, σε έκτακτη συνεδρίαση, με αφορμή το θλιβερό άγγελμα του θανάτου της ΜΑΡΙΑΣ ΛΑΜΠΡΟΥ, πρώην Αντιδημάρχου και Δημοτικής Συμβούλου του Δήμου Χαλκιδέων.
Η ΜΑΡΙΑ ΛΑΜΠΡΟΥ εξελέγη Δημοτική Σύμβουλος και διετέλεσε Αντιδήμαρχος κατά τα έτη 1994-1998, επί δημαρχίας Ιωάννη Σπανού και 1999-2002 επί δημαρχίας Χαράλαμπου Μανιάτη. Υπηρέτησε την πόλη και τον πολιτισμό με υποδειγματικό ήθος, ευγένεια και συνέπεια, κερδίζοντας την εκτίμηση και το σεβασμό συμπολιτών και συναδέλφων.

Το Δημοτικό Συμβούλιο αποδίδοντας την πρέπουσα τιμή στην εκλιπούσα

ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΟΜΟΦΩΝΑ

-Να εκφράσει τα θερμά συλλυπητήρια της Δημάρχου και όλων των μελών του Δημοτικού Συμβουλίου στην οικογένεια και τους οικείους της εκλιπούσας, επιδίδοντας το παρόν ψήφισμα.
-Να κατατεθεί στεφάνι στη σορό της εκλιπούσας.
-Να τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στην μνήμη της στην επόμενη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου.
-Να αναρτηθεί το παρόν ψήφισμα στην ιστοσελίδα του Δήμου και να δημοσιευθεί στον έντυπο και ηλεκτρονικό τύπο.