«Ψήφισμα του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Χαλκιδέων για το θάνατο του πρώην επί σειρά ετών Δημοτικού Συμβούλου του Δήμου Χαλκιδέων ΚΩΤΣΑΚΗ ΘΕΟΦΑΝΗ»

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 25 Ιανουαρίου 2019

Το Δημοτικό Συμβούλιο καταθέτει την βαθύτατη θλίψη του για την απώλεια ενός ανθρώπου που με υπευθυνότητα, αφοσίωση και σκληρή δουλειά επί πολλά χρόνια υπηρέτησε τους συμπολίτες μας.
Τίμιος και αλτρουιστής, μαχητικός διεκδικητής των απόψεών του, αφιέρωσε τη ζωή του στα ιδανικά του. Ο ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ αγάπησε τη Χαλκίδα και θα παραμείνει στη μνήμη μας και την καρδιά μας.
Το Δημοτικό Συμβούλιο Δήμου Χαλκιδέων αφού έλαβε υπόψη, την παρουσία του θανόντος στα κοινά, τους αγώνες, το ήθος, την εργατικότητα, την ευγένεια και την συνολική του προσφορά στον τόπο.
Αποφασίζει ομόφωνα
1. Να παραστεί αντιπροσωπεία του Δημοτικού Συμβουλίου στην νεκρώσιμη ακολουθία του εκλιπόντος.
2. Να εκφράσει την βαθιά θλίψη και τα ειλικρινή συλλυπητήρια των μελών στην οικογένεια του θανόντος.
3. Το ψήφισμα αυτό να δημοσιευθεί στον τοπικό τύπο.
Αντιπροσωπεύοντας τα αισθήματα ολόκληρης της Αυτοδιοίκησης και της κοινωνίας της περιοχής, αποχαιρετούμε με βαθιά συγκίνηση και σεβασμό τον Κωτσάκη Θεοφάνη.
Καλό σου ταξίδι, Φάνη. Ας είναι ελαφρύ το χώμα της γης της Χαλκίδας που θα σε σκεπάσει.