Σε δείπνο του “Χαμόγελου του Παιδιού” η Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 23 Ιουλίου 2020

Με αφορμή την εύρεση νέου ακινήτου για να στεγαστεί το Σπίτι Ημερήσιας Φροντίδας Παιδιών του Οργανισμού «Το Χαμόγελο του Παιδιού» στον Άγιο Νικόλαο Ληλαντίων, διοργανώθηκε δείπνο χθες, Τετάρτη 22 Ιουλίου, από τον Πρόεδρο κ. Κώστα Γιαννόπουλο και τα μέλη του Οργανισμού. Παρόντες στο δείπνο ήταν η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα, ο Αντιδήμαρχος Έργων Βασίλης Γουρνής και ο Αντιδήμαρχος της Δημοτικής Ενότητας Ληλαντίων Δημήτρης Σέρρας. «Ο Οργανισμός μέσω της δράσης «Σπίτι Ημερήσιας Φροντίδας» προσφέρει πραγματικά μεγάλη υποστήριξη στην κάλυψη βιολογικών αναγκών, στη ψυχική και σωματική υγεία και στις μαθησιακές ανάγκες των παιδιών. Όλοι εμείς που ασχολούμαστε με τη τοπική διοίκηση οφείλουμε να είμαστε αρωγοί στη σημαντική αυτή προσπάθεια με όλες μας τις δυνάμεις», δήλωσε σχετικά η Δήμαρχος Χαλκιδέων.
#dimoschalkideon #chalkida