Σε σύσκεψη στο Υπουργείο Υποδομών ο Δήμαρχος

Δράσεις, Νέα / Παρασκευή, 12 Ιανουαρίου 2018
Η παραχώρηση χερσαίας έκτασης και κτισμάτων, που βρίσκονται στην περιοχή του ΟΣΕ Χαλκίδας, προκειμένου να αξιοποιηθούν από τον Οργανισμό Λιμένων Ν. Εύβοιας στο πλαίσιο του υπό μελέτη στρατηγικού σχεδίου, αποτέλεσε αντικείμενο σύσκεψης που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής 12/01 στο Υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών και στην οποία συμμετείχε και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης.
Πήραν μέρος ακόμη ο υφυπουργός Νίκος Μαυραγάνης, ο διευθύνων σύμβουλος της ΓΑΙΑ ΟΣΕ Αθανάσιος Σχίζας, ο πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος του ΟΛΝΕ Ανδρέας Παπανδρέου και ο αντιπρόεδρος Νίκος Γουρνής.
Η σύνάντηση έγινε μέσα σε πολύ καλό κλίμα συνεργασίας για την αξιοποίηση της περιοχής αυτής από τον ΟΛΝΕ και το Δήμο Χαλκιδέων και αποφασίστηκε να υπάρξει συνέχεια τη Δευτέρα 22/01 στο Δημαρχείο Χαλκίδας.