Στη Γενική Συνέλευση της Ε.Δ.Ε.Υ.Α η Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 14 Δεκεμβρίου 2023

📌Στην Έκτακτη Γενική Συνέλευση της Ένωσης Δημοτικών Επιχειρήσεων Ύδρευσης-Αποχέτευσης (Ε.Δ.Ε.Υ.Α.), που πραγματοποιήθηκε, σήμερα, Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2023, συμμετείχε η Δήμαρχος Χαλκιδέων και μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της Ε.Δ.Ε.Υ.Α. Έλενα Βάκα, μαζί με την Πρόεδρο της Δημοτικής Επιχείρησης Ύδρευσης και Αποχέτευσης Χαλκίδας (Δ.Ε.Υ.Α.Χ.) Αναστασία Ψυχογυιού.
📌Την προηγούμενη ημέρα, χθες Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2023, είχε προηγηθεί συνάντηση του Διοικητικού Συμβουλίου της Ε.Δ.Ε.Υ.Α. με τον Υπουργό Περιβάλλοντος και Ενέργειας Θεόδωρο Σκυλακάκη, στην οποία συμμετείχε η Δήμαρχος. Κατά τη συνάντηση, συζητήθηκαν και εκφράστηκαν οι θέσεις της Ε.Δ.Ε.Υ.Α, σχετικά με τον κυβερνητικό σχεδιασμό για συγχώνευση των Δ.Ε.Υ.Α.