Στη γιορτή των δασκάλων και νηπιαγωγών ο Δήμαρχος

Δράσεις, Νέα / Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2017

Σε κέντρο της περιοχής πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Παρασκευής 27 Ιανουαρίου 2017, η ετήσια εκδήλωση του Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών, για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας.
Στη γιορτή παρέστη και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, ο οποίος στον χαιρετισμό που απηύθυνε, αναφέρθηκε στο σημαντικό ρόλο που έχει επωμισθεί και επιτελεί ο εκπαιδευτικός.
Τόνισε ακόμη ότι η Δημοτική Αρχή, παρά τις οικονομικές δυσκολίες που διέρχεται η χώρα μας, προσπαθεί και στέκεται στο πλευρό τους και στο πλευρό των μαθητών, δαπανώντας μόνο την περσινή χρονιά περίπου 1 εκατομμύριο ευρώ για επισκευή και συντήρηση των σχολικών μονάδων.
Στη διάρκεια της εκδήλωσης ο Δήμαρχος κλήθηκε και απένειμε για λογαριασμό του συλλόγου αναμνηστική πλακέτα στην συνταξιούχο νηπιαγωγό Ευαγγελία Παπαθανασίου.