Στη γιορτή του Κολυμβητή, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 6 Ιουλίου 2017

Δεκάδες παιδιά, κυρίως από τις Ακαδημίες και γονείς, ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Ευβοϊκού ΓΑΣ και συμμετείχαν στη γιορτή του Κολυμβητή, που διοργανώθηκε την Τετάρτη 5 Ιουλίου στο Κολυμβητήριο της Χαλκίδας, για τα 5 χρόνια λειτουργίας του Κολυμβητικού Τμήματος.

Το παρών στην εκδήλωση έδωσε και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης με συνεργάτες του, ευχόμενος στα παιδιά του Συλλόγου πάντα επιτυχίες.

Με την ευκαιρία, ο Δήμαρχος αναφέρθηκε και στις προσπάθειες που καταβάλει η Δημοτική Αρχή, προκειμένου το Δημοτικό Κολυμβητήριο Χαλκίδας να λειτουργεί με κανόνες υγιεινής και ασφάλειας, για τα παιδιά και τους προπονητές τους.

Μεταξύ άλλων, επεσήμανε τις παρεμβάσεις που έγιναν στο πεπαλαιωμένο μηχανολογικό εξοπλισμό, στην εγκατάσταση νέου χλωριωτή για τη μικρή πισίνα, στις ενέργειες που γίνονται για να σκεπαστεί η μικρή πισίνα και τέλος στη συνεργασία με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας για την ενεργειακή αναβάθμιση του Κολυμβητηρίου.