Στην εκδήλωση για τον Ασωπό ο Δήμαρχος Χρήστος Παγώνης

Δράσεις, Νέα, Πολιτική / Τετάρτη, 7 Ιουνίου 2017

Σε ειδική εκδήλωση, που διοργάνωσαν την Τρίτη 6 Ιουνίου στο Κλειστό Γυμναστήριο Σχηματαρίου, η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και ο Δήμος Τανάγρας, παρουσιάστηκε το ολοκληρωμένο σχέδιο απορρύπανσης και εξυγίανσης της περιοχής του Ασωπού ποταμού.

Το παρών στην εκδήλωση έδωσε και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης μαζί με τον δημοτικό σύμβουλο και πρώην αντιδήμαρχο Αυλίδας Δημήτρη Παπαποστόλου καθώς και αρκετοί ακόμη Δήμαρχοι από την Στερεά Ελλάδα.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του Προέδρου της Δημοκρατίας Προκόπη Παυλόπουλου και παρουσία του Οικουμενικού Πατριάρχη κ. Βαρθολομαίου, οι οποίοι και αναφέρθηκαν στο θέμα.

Μίλησαν ακόμη, ο Περιφεριάρχης Κώστας Μπακογιάννης, ο αναπληρωτής Υπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας Σωκράτης Φάμελλος, ο αναπληρωτής Υπουργός Οικονομίας και Ανάπτυξης Αλέξης Χαρίτσης, ο σεβ. μητροπολίτης Θηβών και Λεβαδείας κ. Γεώργιος και ο Δήμαρχος Τανάγρας Βασίλης Περγάλιας.