Στην εκδήλωση της ΕΠΣΕ ο Δήμαρχος Χαλκιδέων

Δράσεις, Νέα / Πέμπτη, 13 Σεπτεμβρίου 2018

Τις ευχές του να είναι τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Εύβοιας τη νέα ποδοσφαιρική σεζόν, καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη χρονιά, εξέφρασε ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, μιλώντας στην εκδήλωση της Ένωσης, το βράδυ της Τετάρτης 12 Σεπτεμβρίου στο ξενοδοχείο “Το Πέλαγος”.

Ο Δήμαρχος συνεχάρη όλους τους τιμηθέντες στην εκδήλωση αυτή και αναφέρθηκε ιδιαίτερα στους ανθρώπους που στηρίζουν το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο και κρατούν τη νεολαία κοντά στον αθλητισμό.

Παράλληλα είπε ότι η Δημοτική Αρχή προσπαθεί να έχει τους αθλητικούς χώρους στην καλύτερη δυνατή κατάσταση και να τους επεκτείνει, για να μπορούν να εξυπηρετούνται περισσότερες ομάδες και αθλητές.

Στη διάρκεια της εκδήλωσης ο Δήμαρχος Χαλκιδέων απένειμε την τιμητική διάκριση στον αιδεσιμώτατο π. Πέτρο Βλάχο, ο οποίος αγωνίστηκε σε αρκετές ομάδες, ως τερματοφύλακας και από το 2017 ακολουθεί τον δρόμο της ιεροσύνης.